ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ

 

         24 березня - Всесвітній день боротьби із туберкульозом. Туберкульоз - це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу. Хвороба передається краплинним шляхом від хворої людини з активною респіраторною формою до здорової людини. Туберкульоз, у більшості випадків, уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи тощо.

     Більшість українців вважає, що туберкульоз - це хвороба безпритульних або людей з нарко- чи алкозалежністю. Натомість, щороку в Україні реєструють десятки тисяч нових випадків захворювань і лише 8-10% з них - у соціально-незахищених громадян. Статистика показує,  що наша країна входить в топ-20 держав з найвищим рівнем  мультирезистентних форм туберкульозу.

       Вчасне обстеження та вчасно розпочате лікування може врятувати життя, адже туберкульоз виліковний! Не займайтеся самолікування та лікуванням нетрадиційними методами медицини, оскільки це тільки затягує час та погіршує прогнози розвитку захворювання. Турбуйтеся  про своє здоров'я: правильно харчуйтеся, займайтеся фізкультурою, спортом, загартовуйтеся, дотримуйтеся особистої гігієни, більше перебувайте на свіжому повітрі, своєчасно звертайтеся до сімейного лікаря при появі  симптомів будь-якого захворювання. 

     Інформацію щодо профілактики туберкульозу рекомендуємо переглянути за посиланням:

       ПЕРЕГЛЯД ТУТ 

 

Дата додання - 2021-03-24