«Мова твоя, Україно, з мови твоїх солов’їв»

   

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур’ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

 

                                                                                М. Рильський

      День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.  Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента України №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

      З огляду на зазначене, в Уманському медичному коледжі пройшли цікаві і змістовні заходи, спрямовані на прищеплення  поваги до української культури та мови у студентської молоді, а саме:  велику цікавість у викладачів та студентів викликав практичний тренінг з української мови «Наголошуйте, вимовляйте та пишіть вірно», де в ігровій формі викладачі та студенти мали змогу пригадати правила українського правопису та синтаксису.

      Протягом всього дня 9 листопада  у вестибюлі коледжу демонструвалися відео експрес-уроки з української мови Олександра Авраменка.

      Для любителів української пісні була організована музична перерва, під час якої всі бажаючі  демонстрували свої вокальні здібності у  «Караоке української пісні».

      З нагоди  Дня української писемності та мови, студенти коледжу підтримали ініціативу  адміністрації і одягли вишиванки, цим самим виявили свої патріотичні почуття до рідної мови.

      Крім того зазначеного дня були проведені  І-етап Конкурсу знавців української мови  ім.Петра Яцика та  І-етап мовно –літературного  конкурсу ім. Тараса Шевченка. Ініціаторами та організаторами  вище зазначених заходів стали заступник директора з навчальної роботи, викладач української мови Мамбик Юлія Валеріївна, методист коледжу, викладач української мови та літератури Цибенко Галина Іванівна та голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Мотузенко Лариса Андріївна.

 

Дата додання - 2017-11-10